Meditace s čakrami

Účelem této meditace je zklidnění mysli a relaxace. Budete odpočatí a osvěžení. Myšlenky, které se vám honí hlavou, ustoupí do pozadí a to vás osvěží. Touto meditací se můžete provést sami v pohodlí vašeho domova.

Prvním krokem k meditaci je si vybrat příjemné prostředí. Může to být vaše křeslo, pohovka, nebo místo v přírodě, třeba pod stromem. Dále si pustit tichou hudbu. Pokud jste venku, postačí uklidňující zvuky přírody. Ruce a nohy by neměli být překříženy, jen pokud jste v pozici tureckého sedu, v tomto případě to nevadí. Nyní můžeme přejít k samotné meditaci s čakrami, která vám zabere 35 až 45 minut. Každé čakře se budete věnovat přibližně 5minut v závislosti na vaší představivosti.

 

Tak jste si již našli své pohodlné místo a můžeme začít. Budeme postupovat plynule od 1. čakry po 7. čakru. Jak již víte z popisu čaker na mých stránkách, každá čakra má určitou barvu. Těmito barvami projdeme tak, že si představíme dveře první čakry. Tyto dveře odemkneme zlatým klíčem a vejdeme do komnaty. Tam se nachází kbelík s červenou barvou a štětcem. V duchu se rozhlédněte a vnímejte, jak na vás komnata působí, jaké světlo z oken tam prostupuje, a jak se tam cítíte. A nyní uchopte pomyslný štětec a celou místnost vylíčíte danou barvou.  Představte si, jak namáčíte štětec do červené barvy a líčíte strop, stěny a rohy. Dejte si dostatek času. Jakmile to budete mít, projděte dalšími dveřmi k druhé čakře, které odemknete a budete znovu malovat jen místo červené použijete oranžovou, to je barva druhé čakry. Poté pokračujte k dalším dveřím a tedy k třetí čakře, která má barvu žlutou. Dále ke čtvrté, ta je zelená. Pátá je modrá. Šestá je indigově modrá (barva noční oblohy). Sedmá je bílá. Jakmile skončíte u sedmé komnaty, půjdete zpět dolů. To znamená, že zavřete a zamknete zlatým klíčem bílou komnatu, indigovou, modrou, zelenou, žlutou, oranžovou a červenou. Tímto uzavřením jste dokončili meditaci a můžete se pomalu vrátit do tady a teď.

 

Přeji vám příjemnou relaxaci