Zasvěcení je rituál, který provádí Reiki mistr.
Je to člověk, který má již vivinutou schopnost proudění Reiki přes své tělo. To mu umožňuje tuto schopnost předávat dalším lidem. Tato schopnost je doživotní, při používání se posiluje a zvětšuje.

 

Zasvěcování Reiki dělíme na čtyři stupně. Je to z důvodu toho, že kdyby člověk dostal plné zasvěcení hned, tak by nebyl schopen toto ustát energeticky. Poněvadž každý je na tom jinak se svou energií a psychickými bloky. Proto je to rozdělené a zasvěcenec dostává jemnější energie postupně, aby si navykl a naučil se s ní pracovat.

 

1. stupeň Reiki
V prvním stupni se po zasvěcení naučíte s Reiki pracovat formou přikládání rukou. Předávat energii dál můžete druhým lidem, zvířatům, rostlinám, všemu živému i neživému. Dodávat energii sobě, abyste se cítili v psychické i fyzické pohodě.

 

2. stupeň Reiki
Energie druhého stupně je silnější. Po zasvěcení dostanete symboly, ve kterých je velká síla. Ta dává moc vědomě začít měnit sám sebe i svůj život. Záleží na každém jak tuto sílu využije. Naučíte se posílat energii na dálku, například do minulosti, budoucnosti. Naučíte se také posílat energii sami sobě do míst kam si nedosáhnete například na záda.

Dále můžete energii druhého stupně použít v souvislosti s emocionálními problémy jako jsou nervozita, strach, smutek.

3. Mistrovský stupeň Reiki
Reikista se stává mistrem po zasvěcení nejvyšším symbolem Reiki DAI - KOO - MIO.
Průtok energie je na maximum. Přenos energie se uskutečňuje na všech úrovních, dlouhodobě působí na rozvoji intuice a uvnitření sama sebe.

Mistr Reiki by měl na sobě pracovat intenzivně, aby se zároveň pozvolna stával Mistrem života samotného.

 

4. Lektorský stupeň
Do čtvrtého stupně může být zasvěcen Mistr Reiki, který má zájem dál šířit Světlo zasvěcováním své rodiny, přátel, ale i dalším hledajícím.Po zasvěcení do lektorského stupně dostanete všechny symboly a postupy potřebné k zasvěcování do všech stupňů Reiki.